W środę 2 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na Cytadelę, aby upamiętnić polskich żołnierzy, a na ich grobach zapalić znicze. Na początku wyprawy wszyscy udali się pod pomnik Żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego, aby upamiętnić tam wszystkich walczących w tej formacji. Następnie grupa przemieściła się w stronę rzeźby plenerowej Magdaleny Abakanowicz pt. „Nierozpoznani”. Na sam koniec uczniowie z nauczycielkami powędrowali w stronę Cmentarza Garnizonowego, gdzie odbyli krótką powtórkę z dziejów Polski za czasu zaborów.

Weronika Łuszczyńska

Oliwia Pelińska

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Konkurs na szkolną maskotkę

REGULAMIN KONKURSU NA SZKOLNĄ MASKOTKĘ Organizatorem konkursu są nauczycielki języka polskiego oraz techniki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu.  promowanie dobrego imienia szkoły poprzez wyłonienie oryginalnej maskotki (do celów identyfikacyjnych i promocyjnych Szkoły Podstawowej nr 64 im. M. Konopnickiej w Poznaniu) rozwijanie umiejętności i zdolności artystycznych, manualnych rozwijanie kreatywności i wyobraźni

Ogólne

Rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie! Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 4 września: Świetlica w tym dniu czynna jest w godz. 6:00-17:00.