Nowi przyjaciele z Wielkiej Brytanii w naszej szkole!

24.10. na lekcjach języka angielskiego gościliśmy uczniów szkoły St. Edward’s  z Wielkiej Brytanii. Matthew i Nicholas są braćmi bliźniakami i chętnie skorzystali z zaproszenia – po raz pierwszy byli w polskiej szkole.

Zajęcia odbyły się w ramach szkolnego programu pt. Let’s meet with twins! – English with native speakers (juniors;), którego głównym celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim i przełamywanie barier utrudniających użycie języka angielskiego w sytuacji innej niż środowisko lekcyjne. Mówienie w języku obcym jest tak samo ważną umiejętnością jak pisanie i czytanie, więc cieszymy się, że uczniowie SP64 biorą udział w tych inspirujących zajęciach, gdzie w praktyczny sposób mogą szlifować naukę języka angielskiego. Dużą zaletą uczestnictwa w zajęciach z native speakeram jest możliwość poznania „żywego” języka, zetknięcia się z rówieśnikami, dla których  język angielski jest językiem ojczystym, w związku z tym uczniowie mają możliwość osłuchania się z naturalnym akcentem oraz poznania kultury, tradycji i zwyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że zajęcia z Bliźniakami będą inspiracją i motywacją do nauki tego międzynarodowego języka.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać Matta i Nico, którzy aktualnie przebywają w Polsce. Celem naszych zajęć jest swobodna konwersacja, uczniowie mieli okazję zadać liczne pytania naszym gościom. Bracia Bliźniacy wspólnie z nauczycielami języka angielskiego przygotowali dla naszych uczniów  gry i zabawy językowe utrwalające poznane dotychczas słownictwo. Uczniowie klas trzecich, którzy są adresatami projektu, bardzo chętnie brali udział w rozmowach, grach i zabawach. Niektórzy postanowili nawet poprosić naszych gości o autografy. Naszym najbliższym zadaniem, będzie napisanie maila a potem wykonanie kartki świątecznej do Nico i Matta – już jesteśmy podekscytowani! Dzięki  uprzejmości nauczycieli języka polskiego chłopcy mieli też okazję obserwować lekcje języka polskiego, których tematyka bardzo im się podobała (uczniowie 3a, 3b rozpoznawali grzyby a 3c wyszukiwali jesienne rymy). Nasi goście wyszli z naszej szkoły uśmiechnięci, z pamiątkami wręczonymi przez p. Dyrektor a wychodząc z radością zawołali: „We have so many new friends from Poland!”. Cieszymy się, że  nasi uczniowie tak ciepło i serdecznie przyjęli wyjątkowych gości z Anglii.

Naszą przyjaźń i zajęcia mamy nadzieję kontynuować również w formie zdalnej i już cieszymy się na ponowne spotkanie.

Zespół anglistów

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Walentynki

Informujemy, iż od dnia 23 stycznia przy wejściu głównym naszej szkoły będzie stała skrzynka walentynkowa. Do 14 lutego, do godziny 8.55 będzie można wrzucać do niej kartki – anonimowe lub podpisane. Zadbajcie o to, aby w widocznym miejscu był napisany adresat kartki. Również 14 lutego osoby, które ubiorą jakiś walentynkowy akcent – czerwony lub różowy

Klasy 4-8

Propozycje partnerskiej szkoły Early Stage

Drodzy Rodzice, partnerska szkoła językowa Early Stage zaprasza do zapisów uczniów klas 5/6 na kurs języka angielskiego Zajęcia odbywają się na terenie szkoły 2 razy w tygodniu (poniedziałki/środy 13:40-15:10). Więcej informacji tel. 691 371 647, adres mailowy poznan.nowemiasto@earlystage.pl i na stronie internetowej www.earlystage.pl  Szkoła językowa Early Stage organizuje również warsztaty przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty. W ofercie: – 6 godzin warsztatów (3