Nowi przyjaciele z Wielkiej Brytanii w naszej szkole!

24.10. na lekcjach języka angielskiego gościliśmy uczniów szkoły St. Edward’s  z Wielkiej Brytanii. Matthew i Nicholas są braćmi bliźniakami i chętnie skorzystali z zaproszenia – po raz pierwszy byli w polskiej szkole.

Zajęcia odbyły się w ramach szkolnego programu pt. Let’s meet with twins! – English with native speakers (juniors;), którego głównym celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim i przełamywanie barier utrudniających użycie języka angielskiego w sytuacji innej niż środowisko lekcyjne. Mówienie w języku obcym jest tak samo ważną umiejętnością jak pisanie i czytanie, więc cieszymy się, że uczniowie SP64 biorą udział w tych inspirujących zajęciach, gdzie w praktyczny sposób mogą szlifować naukę języka angielskiego. Dużą zaletą uczestnictwa w zajęciach z native speakeram jest możliwość poznania „żywego” języka, zetknięcia się z rówieśnikami, dla których  język angielski jest językiem ojczystym, w związku z tym uczniowie mają możliwość osłuchania się z naturalnym akcentem oraz poznania kultury, tradycji i zwyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że zajęcia z Bliźniakami będą inspiracją i motywacją do nauki tego międzynarodowego języka.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać Matta i Nico, którzy aktualnie przebywają w Polsce. Celem naszych zajęć jest swobodna konwersacja, uczniowie mieli okazję zadać liczne pytania naszym gościom. Bracia Bliźniacy wspólnie z nauczycielami języka angielskiego przygotowali dla naszych uczniów  gry i zabawy językowe utrwalające poznane dotychczas słownictwo. Uczniowie klas trzecich, którzy są adresatami projektu, bardzo chętnie brali udział w rozmowach, grach i zabawach. Niektórzy postanowili nawet poprosić naszych gości o autografy. Naszym najbliższym zadaniem, będzie napisanie maila a potem wykonanie kartki świątecznej do Nico i Matta – już jesteśmy podekscytowani! Dzięki  uprzejmości nauczycieli języka polskiego chłopcy mieli też okazję obserwować lekcje języka polskiego, których tematyka bardzo im się podobała (uczniowie 3a, 3b rozpoznawali grzyby a 3c wyszukiwali jesienne rymy). Nasi goście wyszli z naszej szkoły uśmiechnięci, z pamiątkami wręczonymi przez p. Dyrektor a wychodząc z radością zawołali: „We have so many new friends from Poland!”. Cieszymy się, że  nasi uczniowie tak ciepło i serdecznie przyjęli wyjątkowych gości z Anglii.

Naszą przyjaźń i zajęcia mamy nadzieję kontynuować również w formie zdalnej i już cieszymy się na ponowne spotkanie.

Zespół anglistów

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Spotkanie dla rodziców

Dnia 14 czerwca o godz. 17:00 zapraszamy rodziców przyszłorocznych „pierwszaków” na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas pierwszych. Do zobaczenia!

Klasy 4-8

Międzyszkolny konkurs literacko-dziennikarski

Bardzo miło nam poinformować, że Gabrysia Tolińska z klasy 6c zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Dziennikarskim „To się wydarzyło po sąsiedzku – nasze Rataje” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!