Nowi przyjaciele z Wielkiej Brytanii w naszej szkole!

24.10. na lekcjach języka angielskiego gościliśmy uczniów szkoły St. Edward’s  z Wielkiej Brytanii. Matthew i Nicholas są braćmi bliźniakami i chętnie skorzystali z zaproszenia – po raz pierwszy byli w polskiej szkole.

Zajęcia odbyły się w ramach szkolnego programu pt. Let’s meet with twins! – English with native speakers (juniors;), którego głównym celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim i przełamywanie barier utrudniających użycie języka angielskiego w sytuacji innej niż środowisko lekcyjne. Mówienie w języku obcym jest tak samo ważną umiejętnością jak pisanie i czytanie, więc cieszymy się, że uczniowie SP64 biorą udział w tych inspirujących zajęciach, gdzie w praktyczny sposób mogą szlifować naukę języka angielskiego. Dużą zaletą uczestnictwa w zajęciach z native speakeram jest możliwość poznania „żywego” języka, zetknięcia się z rówieśnikami, dla których  język angielski jest językiem ojczystym, w związku z tym uczniowie mają możliwość osłuchania się z naturalnym akcentem oraz poznania kultury, tradycji i zwyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że zajęcia z Bliźniakami będą inspiracją i motywacją do nauki tego międzynarodowego języka.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać Matta i Nico, którzy aktualnie przebywają w Polsce. Celem naszych zajęć jest swobodna konwersacja, uczniowie mieli okazję zadać liczne pytania naszym gościom. Bracia Bliźniacy wspólnie z nauczycielami języka angielskiego przygotowali dla naszych uczniów  gry i zabawy językowe utrwalające poznane dotychczas słownictwo. Uczniowie klas trzecich, którzy są adresatami projektu, bardzo chętnie brali udział w rozmowach, grach i zabawach. Niektórzy postanowili nawet poprosić naszych gości o autografy. Naszym najbliższym zadaniem, będzie napisanie maila a potem wykonanie kartki świątecznej do Nico i Matta – już jesteśmy podekscytowani! Dzięki  uprzejmości nauczycieli języka polskiego chłopcy mieli też okazję obserwować lekcje języka polskiego, których tematyka bardzo im się podobała (uczniowie 3a, 3b rozpoznawali grzyby a 3c wyszukiwali jesienne rymy). Nasi goście wyszli z naszej szkoły uśmiechnięci, z pamiątkami wręczonymi przez p. Dyrektor a wychodząc z radością zawołali: „We have so many new friends from Poland!”. Cieszymy się, że  nasi uczniowie tak ciepło i serdecznie przyjęli wyjątkowych gości z Anglii.

Naszą przyjaźń i zajęcia mamy nadzieję kontynuować również w formie zdalnej i już cieszymy się na ponowne spotkanie.

Zespół anglistów

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Drzwi otwarte

Serdecznie zapraszamy na „Drzwi otwarte”, które odbędą się 19 marca od godz. 17:00!

Ogólne

Pożegnanie…

Im jaśniej człowiek płonął za życia, tym mocniej jego gwiazda świeci w ciemności. (George R. R. Martin) Nie sposób nam wyrazić żalu z powodu nagłej, tragicznej śmierci śp. Tymoteusza Dudy . Tymek był pełnym radości i marzeń, chłopcem, absolwentem naszej szkoły… naszym Uczniem i Kolegą. Mądry, pracowity, wrażliwy, wszechstronnie uzdolniony, zawsze uśmiechnięty, z blaskiem w pięknych,