Nowi przyjaciele z Wielkiej Brytanii w naszej szkole!

24.10. na lekcjach języka angielskiego gościliśmy uczniów szkoły St. Edward’s  z Wielkiej Brytanii. Matthew i Nicholas są braćmi bliźniakami i chętnie skorzystali z zaproszenia – po raz pierwszy byli w polskiej szkole.

Zajęcia odbyły się w ramach szkolnego programu pt. Let’s meet with twins! – English with native speakers (juniors;), którego głównym celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim i przełamywanie barier utrudniających użycie języka angielskiego w sytuacji innej niż środowisko lekcyjne. Mówienie w języku obcym jest tak samo ważną umiejętnością jak pisanie i czytanie, więc cieszymy się, że uczniowie SP64 biorą udział w tych inspirujących zajęciach, gdzie w praktyczny sposób mogą szlifować naukę języka angielskiego. Dużą zaletą uczestnictwa w zajęciach z native speakeram jest możliwość poznania „żywego” języka, zetknięcia się z rówieśnikami, dla których  język angielski jest językiem ojczystym, w związku z tym uczniowie mają możliwość osłuchania się z naturalnym akcentem oraz poznania kultury, tradycji i zwyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że zajęcia z Bliźniakami będą inspiracją i motywacją do nauki tego międzynarodowego języka.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać Matta i Nico, którzy aktualnie przebywają w Polsce. Celem naszych zajęć jest swobodna konwersacja, uczniowie mieli okazję zadać liczne pytania naszym gościom. Bracia Bliźniacy wspólnie z nauczycielami języka angielskiego przygotowali dla naszych uczniów  gry i zabawy językowe utrwalające poznane dotychczas słownictwo. Uczniowie klas trzecich, którzy są adresatami projektu, bardzo chętnie brali udział w rozmowach, grach i zabawach. Niektórzy postanowili nawet poprosić naszych gości o autografy. Naszym najbliższym zadaniem, będzie napisanie maila a potem wykonanie kartki świątecznej do Nico i Matta – już jesteśmy podekscytowani! Dzięki  uprzejmości nauczycieli języka polskiego chłopcy mieli też okazję obserwować lekcje języka polskiego, których tematyka bardzo im się podobała (uczniowie 3a, 3b rozpoznawali grzyby a 3c wyszukiwali jesienne rymy). Nasi goście wyszli z naszej szkoły uśmiechnięci, z pamiątkami wręczonymi przez p. Dyrektor a wychodząc z radością zawołali: „We have so many new friends from Poland!”. Cieszymy się, że  nasi uczniowie tak ciepło i serdecznie przyjęli wyjątkowych gości z Anglii.

Naszą przyjaźń i zajęcia mamy nadzieję kontynuować również w formie zdalnej i już cieszymy się na ponowne spotkanie.

Zespół anglistów

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Narodowe Święto Niepodległości

10 i 11 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie, pod opieką szkolnych polonistek, przygotowali przedstawienie przybliżające losy naszej ojczyzny nie tylko podczas zaborów, ale także po odzyskaniu niepodległości, aż po czasy współczesne. Wydarzenie uświetnił występ chóru pod batutą p. Moniki Derdy oraz piękny taniec w wykonaniu uczennic z klas

Klasy 4-8

Akcja integracja!

We wtorek 10 października odbyła się wycieczka integracyjna klas czwartych. Mimo chłodnego poranka pogoda w Promnie dopisała. Wszyscy w świetnych humorach bawili się doskonale. Dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu grach i zabawach. To był dobrze spędzony czas 🙂