Wyniki konkursu ortograficznego

Bezbłędne pisanie oraz przyswajanie zasad gramatycznych nie jest łatwą sztuką. 17 marca w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas 4-8. Uczniowie zmierzyli się z tekstem o kulturze w postaci dyktanda, gdzie musieli wykazać się znajomością poprawnej pisowni. Wyłoniliśmy następujących zwycięzców: w kategorii klas 4-6:

I Maks Dymek, klasa 5d

II Natalia Kaczmarek, klasa 4a

III Julia Grajewska, klasa 4b.

Wyróżnienia dla Zofii Szczęsnej z klasy 4b i Magdaleny Klaczyńskiej z klasy 5c.

Klasy 7-8:

I Weronika Łuszczyńska, klasa 7f, Emilia Królska, klasa 8a, Dawid Nowicki, klasa 8c.

II Izabela Borowska, klasa 8f,

III Kuba Krzyżaniak, klasa 7c, Emilia Stachowiak, klasa 8b.

Wyróżnienie dla Alicji Kotwicy z klasy 8c.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy

Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka. I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu. Termin składania prac upływa

Konkurs recytatorski