Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno- Literackiego „Matematyka fraszką, wierszem, limerykiem”

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Antoniny Pasternak z klasy VIIIe, która otrzymała wyróżnienie w konkursie na najciekawszą fraszkę matematyczną.

Był to konkurs o charakterze interdyscyplinarnym. Obejmował  przedmioty: matematykę i język polski.

Utwór miał zachęcać do uczenia się matematyki lub ułatwiać zapamiętanie pojęć, zasad, metod, procedur. Należało stworzyć krótki, maksymalnie 5 wersowy wierszyk, limeryk lub fraszkę.

W plebiscycie szkolnym na najfajniejszą fraszkę, na którą głosy oddawali uczniowie zwyciężyła fraszka Magdaleny Sowy z klasy IVb pt.”Czekolada”

Czekolada”

Jeśli z matmy chcesz mieć sześć,

musisz czekoladę najpierw zjeść.

Dzięki temu mózg pracuje

i łatwiej zadania rozwiązuje.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka. I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu. Termin składania prac upływa

Konkurs recytatorski

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS 4-8 DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ – PATRONKI SZKOŁY I ADAMA MICKIEWICZA – TWÓRCY ROMANTYCZNEGO