Dzień Patronki

Tegoroczne obchody Dnia Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej, odbyły się 2 czerwca. Motywacją do świętowania tego wydarzenia była 180. rocznica urodzin wybitnej poetki, nowelistki, podróżniczki i aktywistki. Ten dzień był doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Obchody Dnia Patronki poprzedzał konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnego kapelusza pisarki. W czwartek uczniowie wykonywali komiksy na podstawie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, przedstawiali graficznie jej życiorys, a także brali udział w klasowym quizie. W klasach 1-3 dzieci tworzyły portret poetki, pisały do niej list „Dziękujemy za…”, a także pisały przepis na najsmaczniejsze danie dla krasnoludków. Nie sposób było przeoczyć szkolnych polonistek, które w tym dniu wcieliły się w najsłynniejsze pisarki przełomu XIX i XX wieku, nie zabrakło oczywiście Marii Konopnickiej. Wyjątkowe stroje wypożyczył Dyrektor Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu, za co serdecznie dziękujemy. Szkolnymi korytarzami przemieszczało się również całe grono krasnoludków, sierotek Marysiek i Stefków Burczymuchów. Idealnym podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był cytat Marii Konopnickiej, który znalazł się w pracach uczniów – „Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata”. Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Facebook

Więcej ...

Ogólne

Uroczyste zakończenie klas 3.

21 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Klas Trzecich – „Gala wręczenia Oscarów”. Podsumowaliśmy trzy lata nauki. Uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Klasy 4-8

Konkurs „Wakacje z książką”

Pokażcie w formie lapbooka, jakie książki przeczytaliście w czasie wakacji! Może uda Wam się zachęcić innych do sięgnięcia po interesujące lektury? REGULAMIN KONKURSU „Wakacje z