Dzień Patronki

Tegoroczne obchody Dnia Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej, odbyły się 2 czerwca. Motywacją do świętowania tego wydarzenia była 180. rocznica urodzin wybitnej poetki, nowelistki, podróżniczki i aktywistki. Ten dzień był doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Obchody Dnia Patronki poprzedzał konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnego kapelusza pisarki. W czwartek uczniowie wykonywali komiksy na podstawie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, przedstawiali graficznie jej życiorys, a także brali udział w klasowym quizie. W klasach 1-3 dzieci tworzyły portret poetki, pisały do niej list „Dziękujemy za…”, a także pisały przepis na najsmaczniejsze danie dla krasnoludków. Nie sposób było przeoczyć szkolnych polonistek, które w tym dniu wcieliły się w najsłynniejsze pisarki przełomu XIX i XX wieku, nie zabrakło oczywiście Marii Konopnickiej. Wyjątkowe stroje wypożyczył Dyrektor Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu, za co serdecznie dziękujemy. Szkolnymi korytarzami przemieszczało się również całe grono krasnoludków, sierotek Marysiek i Stefków Burczymuchów. Idealnym podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był cytat Marii Konopnickiej, który znalazł się w pracach uczniów – „Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata”. Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Dzień Matematyki

Marzec to miesiąc MATEMATYKI. Również w naszej szkole obfitował w wiele matematycznych atrakcji, konkursów i wyzwań. 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Święto Liczby Pi. W związku z tym, uczniowie przygotowali ciekawą wystawę, na której można było m. in. podziwiać prace przygotowane na konkursy- matematyczno-literacki oraz matematyczno-plastyczny. Lekcjom matematyki towarzyszyły zadania związane z Ludolfiną-

Klasy 4-8

„Projekt język” – wyniki konkursów

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w ,,Projekcie Język”, czyli w trzech konkursach polonistycznych. Niezmiernie cieszy fakt, że jak zwykle konkursy cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Prace plastyczne można zobaczyć na szkolnym korytarzu (między salami 109 i 110).  Wyniki konkursów: Najzabawniejszy łamaniec językowy 1 miejsce –