Dzień Patronki

Tegoroczne obchody Dnia Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej, odbyły się 2 czerwca. Motywacją do świętowania tego wydarzenia była 180. rocznica urodzin wybitnej poetki, nowelistki, podróżniczki i aktywistki. Ten dzień był doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Obchody Dnia Patronki poprzedzał konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnego kapelusza pisarki. W czwartek uczniowie wykonywali komiksy na podstawie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, przedstawiali graficznie jej życiorys, a także brali udział w klasowym quizie. W klasach 1-3 dzieci tworzyły portret poetki, pisały do niej list „Dziękujemy za…”, a także pisały przepis na najsmaczniejsze danie dla krasnoludków. Nie sposób było przeoczyć szkolnych polonistek, które w tym dniu wcieliły się w najsłynniejsze pisarki przełomu XIX i XX wieku, nie zabrakło oczywiście Marii Konopnickiej. Wyjątkowe stroje wypożyczył Dyrektor Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu, za co serdecznie dziękujemy. Szkolnymi korytarzami przemieszczało się również całe grono krasnoludków, sierotek Marysiek i Stefków Burczymuchów. Idealnym podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był cytat Marii Konopnickiej, który znalazł się w pracach uczniów – „Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata”. Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Konkurs na szkolną maskotkę

REGULAMIN KONKURSU NA SZKOLNĄ MASKOTKĘ Organizatorem konkursu są nauczycielki języka polskiego oraz techniki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu.  promowanie dobrego imienia szkoły poprzez wyłonienie oryginalnej maskotki (do celów identyfikacyjnych i promocyjnych Szkoły Podstawowej nr 64 im. M. Konopnickiej w Poznaniu) rozwijanie umiejętności i zdolności artystycznych, manualnych rozwijanie kreatywności i wyobraźni

Ogólne

Rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie! Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 4 września: Świetlica w tym dniu czynna jest w godz. 6:00-17:00.