Dzień Patronki

Tegoroczne obchody Dnia Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej, odbyły się 2 czerwca. Motywacją do świętowania tego wydarzenia była 180. rocznica urodzin wybitnej poetki, nowelistki, podróżniczki i aktywistki. Ten dzień był doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Obchody Dnia Patronki poprzedzał konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnego kapelusza pisarki. W czwartek uczniowie wykonywali komiksy na podstawie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, przedstawiali graficznie jej życiorys, a także brali udział w klasowym quizie. W klasach 1-3 dzieci tworzyły portret poetki, pisały do niej list „Dziękujemy za…”, a także pisały przepis na najsmaczniejsze danie dla krasnoludków. Nie sposób było przeoczyć szkolnych polonistek, które w tym dniu wcieliły się w najsłynniejsze pisarki przełomu XIX i XX wieku, nie zabrakło oczywiście Marii Konopnickiej. Wyjątkowe stroje wypożyczył Dyrektor Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu, za co serdecznie dziękujemy. Szkolnymi korytarzami przemieszczało się również całe grono krasnoludków, sierotek Marysiek i Stefków Burczymuchów. Idealnym podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był cytat Marii Konopnickiej, który znalazł się w pracach uczniów – „Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata”. Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Regulamin konkursu pt. „Łacina wokół nas”

Przygotuj plakat reklamujący rolę łaciny we współczesnym świecie, przedstaw w ciekawy sposób gdzie możemy się spotkać z tym językiem na co dzień, w zwykłych sytuacjach. Pokaż, że łacina jest obecna w naszym życiu. – termin przynoszenia prac do 19 grudnia – sala 107 lub 121 Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w

Klasy 4-8

Dzień Pluszowego Misia

Informujemy, iż z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dnia 25 listopada br. odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. Osoby, które przyjdą z elementem ubioru dotyczącym tego tematu, bądź z pluszowym misiem, otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Zachęcamy do zabawy! Samorząd Uczniowski