Dzień Patronki

Tegoroczne obchody Dnia Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej, odbyły się 2 czerwca. Motywacją do świętowania tego wydarzenia była 180. rocznica urodzin wybitnej poetki, nowelistki, podróżniczki i aktywistki. Ten dzień był doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Obchody Dnia Patronki poprzedzał konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnego kapelusza pisarki. W czwartek uczniowie wykonywali komiksy na podstawie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, przedstawiali graficznie jej życiorys, a także brali udział w klasowym quizie. W klasach 1-3 dzieci tworzyły portret poetki, pisały do niej list „Dziękujemy za…”, a także pisały przepis na najsmaczniejsze danie dla krasnoludków. Nie sposób było przeoczyć szkolnych polonistek, które w tym dniu wcieliły się w najsłynniejsze pisarki przełomu XIX i XX wieku, nie zabrakło oczywiście Marii Konopnickiej. Wyjątkowe stroje wypożyczył Dyrektor Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu, za co serdecznie dziękujemy. Szkolnymi korytarzami przemieszczało się również całe grono krasnoludków, sierotek Marysiek i Stefków Burczymuchów. Idealnym podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był cytat Marii Konopnickiej, który znalazł się w pracach uczniów – „Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata”. Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku

Ogólne

Dzień Europejski

„Zjednoczeni w różnorodności” – to hasło Unii Europejskiej, które jest również myślą przewodnią całej naszej szkolnej społeczności. 10 maja świętowaliśmy 20-lecie przyłączenia Polski do Unii, każda klasa była odpowiedzialna za przedstawienie wylosowanego państwa europejskiego – znanych postaci, tradycji, sportu, sztuki i kuchni. W tym dniu było kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie! Uczniowie przygotowywali tradycyjne potrawy