Wakacje z (nie)poprawną polszczyzną

Jeszcze nie zakończył się rok szkolny 2020/2021, a my już zachęcamy Was do udziału w konkursie polonistycznym na rok przyszły. Szczegóły w regulaminie i na plakacie.

Owocnych poszukiwań!

REGULAMIN KONKURSU POLONISTYCZNEGO – „WAKACJE Z (NIE)POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ”

  1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 64         w Poznaniu.

  • Cele konkursu:

– uwrażliwienie dzieci na poprawność językową i ortograficzną;

– kształcenie spostrzegawczości oraz umiejętności wyszukiwania błędów w tekstach.

  • Założenia ogólne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII (rok szkolny 2021/2022) Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Konkurs obejmuje jeden etap- szkolny.

  • Zadanie konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy znaleźć błąd, usterkę, lapsus językowy w otaczającej nas rzeczywistości (np. na szyldzie reklamowym) i zrobić sobie z nim zdjęcie. Fotografię wraz z opisem: gdzie została wykonana, wskazanie błędu  i wyjaśnienie na czym on polega, należy wysłać do 30 września 2021 r. swojemu nauczycielowi poloniście.

  • Zasady oceniania.

Przy ocenie prac konkursowych brane pod uwagę będą następujące kryteria:

– zgodność z tematem

– spełnienie kryteriów wymaganych w punkcie 4

– najciekawszy przykład błędu.

  • Nagrody i wyróżnienia.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Narodowe Święto Niepodległości

10 i 11 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie, pod opieką szkolnych polonistek, przygotowali przedstawienie przybliżające losy naszej ojczyzny nie tylko podczas zaborów, ale także po odzyskaniu niepodległości, aż po czasy współczesne. Wydarzenie uświetnił występ chóru pod batutą p. Moniki Derdy oraz piękny taniec w wykonaniu uczennic z klas

Klasy 4-8

Akcja integracja!

We wtorek 10 października odbyła się wycieczka integracyjna klas czwartych. Mimo chłodnego poranka pogoda w Promnie dopisała. Wszyscy w świetnych humorach bawili się doskonale. Dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu grach i zabawach. To był dobrze spędzony czas 🙂