Wakacje z (nie)poprawną polszczyzną

Jeszcze nie zakończył się rok szkolny 2020/2021, a my już zachęcamy Was do udziału w konkursie polonistycznym na rok przyszły. Szczegóły w regulaminie i na plakacie.

Owocnych poszukiwań!

REGULAMIN KONKURSU POLONISTYCZNEGO – „WAKACJE Z (NIE)POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ”

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 64         w Poznaniu.

• Cele konkursu:

– uwrażliwienie dzieci na poprawność językową i ortograficzną;

– kształcenie spostrzegawczości oraz umiejętności wyszukiwania błędów w tekstach.

• Założenia ogólne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII (rok szkolny 2021/2022) Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Konkurs obejmuje jeden etap- szkolny.

• Zadanie konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy znaleźć błąd, usterkę, lapsus językowy w otaczającej nas rzeczywistości (np. na szyldzie reklamowym) i zrobić sobie z nim zdjęcie. Fotografię wraz z opisem: gdzie została wykonana, wskazanie błędu  i wyjaśnienie na czym on polega, należy wysłać do 30 września 2021 r. swojemu nauczycielowi poloniście.

• Zasady oceniania.

Przy ocenie prac konkursowych brane pod uwagę będą następujące kryteria:

– zgodność z tematem

– spełnienie kryteriów wymaganych w punkcie 4

– najciekawszy przykład błędu.

• Nagrody i wyróżnienia.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 – 2022 1 września 2021 r. Klasy 1-3 Klasy pierwsze – godzina 9.20 Dzieci spotykają się o godzinie 9.20 przed szkołą.