Wakacje z (nie)poprawną polszczyzną

Jeszcze nie zakończył się rok szkolny 2020/2021, a my już zachęcamy Was do udziału w konkursie polonistycznym na rok przyszły. Szczegóły w regulaminie i na plakacie.

Owocnych poszukiwań!

REGULAMIN KONKURSU POLONISTYCZNEGO – „WAKACJE Z (NIE)POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ”

  1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 64         w Poznaniu.

  • Cele konkursu:

– uwrażliwienie dzieci na poprawność językową i ortograficzną;

– kształcenie spostrzegawczości oraz umiejętności wyszukiwania błędów w tekstach.

  • Założenia ogólne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII (rok szkolny 2021/2022) Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Konkurs obejmuje jeden etap- szkolny.

  • Zadanie konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy znaleźć błąd, usterkę, lapsus językowy w otaczającej nas rzeczywistości (np. na szyldzie reklamowym) i zrobić sobie z nim zdjęcie. Fotografię wraz z opisem: gdzie została wykonana, wskazanie błędu  i wyjaśnienie na czym on polega, należy wysłać do 30 września 2021 r. swojemu nauczycielowi poloniście.

  • Zasady oceniania.

Przy ocenie prac konkursowych brane pod uwagę będą następujące kryteria:

– zgodność z tematem

– spełnienie kryteriów wymaganych w punkcie 4

– najciekawszy przykład błędu.

  • Nagrody i wyróżnienia.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku

Ogólne

Dzień Europejski

„Zjednoczeni w różnorodności” – to hasło Unii Europejskiej, które jest również myślą przewodnią całej naszej szkolnej społeczności. 10 maja świętowaliśmy 20-lecie przyłączenia Polski do Unii, każda klasa była odpowiedzialna za przedstawienie wylosowanego państwa europejskiego – znanych postaci, tradycji, sportu, sztuki i kuchni. W tym dniu było kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie! Uczniowie przygotowywali tradycyjne potrawy