Wakacje z (nie)poprawną polszczyzną

Jeszcze nie zakończył się rok szkolny 2020/2021, a my już zachęcamy Was do udziału w konkursie polonistycznym na rok przyszły. Szczegóły w regulaminie i na plakacie.

Owocnych poszukiwań!

REGULAMIN KONKURSU POLONISTYCZNEGO – „WAKACJE Z (NIE)POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ”

  1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 64         w Poznaniu.

  • Cele konkursu:

– uwrażliwienie dzieci na poprawność językową i ortograficzną;

– kształcenie spostrzegawczości oraz umiejętności wyszukiwania błędów w tekstach.

  • Założenia ogólne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII (rok szkolny 2021/2022) Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Konkurs obejmuje jeden etap- szkolny.

  • Zadanie konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy znaleźć błąd, usterkę, lapsus językowy w otaczającej nas rzeczywistości (np. na szyldzie reklamowym) i zrobić sobie z nim zdjęcie. Fotografię wraz z opisem: gdzie została wykonana, wskazanie błędu  i wyjaśnienie na czym on polega, należy wysłać do 30 września 2021 r. swojemu nauczycielowi poloniście.

  • Zasady oceniania.

Przy ocenie prac konkursowych brane pod uwagę będą następujące kryteria:

– zgodność z tematem

– spełnienie kryteriów wymaganych w punkcie 4

– najciekawszy przykład błędu.

  • Nagrody i wyróżnienia.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Walentynki

Informujemy, iż od dnia 23 stycznia przy wejściu głównym naszej szkoły będzie stała skrzynka walentynkowa. Do 14 lutego, do godziny 8.55 będzie można wrzucać do niej kartki – anonimowe lub podpisane. Zadbajcie o to, aby w widocznym miejscu był napisany adresat kartki. Również 14 lutego osoby, które ubiorą jakiś walentynkowy akcent – czerwony lub różowy

Klasy 4-8

Propozycje partnerskiej szkoły Early Stage

Drodzy Rodzice, partnerska szkoła językowa Early Stage zaprasza do zapisów uczniów klas 5/6 na kurs języka angielskiego Zajęcia odbywają się na terenie szkoły 2 razy w tygodniu (poniedziałki/środy 13:40-15:10). Więcej informacji tel. 691 371 647, adres mailowy poznan.nowemiasto@earlystage.pl i na stronie internetowej www.earlystage.pl  Szkoła językowa Early Stage organizuje również warsztaty przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty. W ofercie: – 6 godzin warsztatów (3