„Tylko w ciemności widać gwiazdy…” – konkurs poezji

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. Tradycją stał się konkurs poezji ogłaszany z tej okazji przez bibliotekę. W tym roku (2023 to między innymi rok Mikołaja Kopernika) hasło konkursu brzmi: „Tylko w ciemności widać gwiazdy…”

Zadanie konkursowe to napisanie wiersza związanego z tematem konkursu i oddanie podpisanej pracy w bibliotece szkolnej do 5 kwietnia.

Najciekawsze wiersze zostaną nagrodzone, można otrzymać również punkty z zachowania.

Biblioteka zaprasza do udziału!

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Dzień Matematyki

Marzec to miesiąc MATEMATYKI. Również w naszej szkole obfitował w wiele matematycznych atrakcji, konkursów i wyzwań. 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Święto Liczby Pi. W związku z tym, uczniowie przygotowali ciekawą wystawę, na której można było m. in. podziwiać prace przygotowane na konkursy- matematyczno-literacki oraz matematyczno-plastyczny. Lekcjom matematyki towarzyszyły zadania związane z Ludolfiną-

Klasy 4-8

„Projekt język” – wyniki konkursów

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w ,,Projekcie Język”, czyli w trzech konkursach polonistycznych. Niezmiernie cieszy fakt, że jak zwykle konkursy cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Prace plastyczne można zobaczyć na szkolnym korytarzu (między salami 109 i 110).  Wyniki konkursów: Najzabawniejszy łamaniec językowy 1 miejsce –