Siostry na medal

Zawsze jest nam niezmiernie miło, gdy możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów i uczennic, również tymi odnoszonymi poza szkołą. Dzisiaj przybliżamy sylwetki sióstr: Zosi i Marysi Wieruckich.

Siostry jeżdżą konno już ponad 2 lata. Co dwa tygodnie biorą udział w zawodach ogólnopolskich na terenie całego kraju od Sopotu po Kraków. Trenują 5 razy w tygodniu ze swoimi kucykami. Zosia z Cykorem i Luną, a Maria z Ruby, Santą i Ikoną.
Osiągnięcia jakie odniosły tylko w 2021:
Zosia która uczy się w klasie 4c:
– w roku 2021 zdobyła wraz z Cykorem brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii A1 – pokonując przeszkody o wysokości 75cm walcząc w silnie osadzonej grupie 100 par;
wzjpoznan.pl/2021/08/30/grad-medali-dla-wielkopolskiej-mlodziezy-jakubowice-2021
– w roku 2021 zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach (kwalifikacje odbywały się na terenie całego kraju) do CSIO 5* Young Stars – csio.sopot.pl/wp-content/uploads/2016/06/Ranking_CSIO_Sopot_Young_Stars_02.06.pdf
– na tychże Międzynarodowych zawodach odbywających się w Sopocie wraz z drużyna „Pomarańczowe Podkowy” w Pucharze Narodów wygrała cały tour.
– w świecie jeździectwa największym świętem jest coroczna impreza organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie – Cavaliada Tour. Zosia wzięła w niej udział po raz pierwszy w roku 2020. Ze względu na pandemię odbyła się ona tylko w Poznaniu, bez publiczności, gdzie Zosia wygrała jeden z konkursów CAVALIADA Future www.poznan.cavaliada.pl/pl/aktualnosci/zwyciezyly-zofia-wierucka-i-martyna-grobelny
– w minionym 2021 roku Zosia również brała udział w cyklu Cavaliady: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Dostać się nie było łatwo, prawie 200 par próbowało swoich sił, a zaledwie 16 dostąpiła zaszczytu wystartowania na arenach Cavaliady. Z każdego miasta wracała ze statuetka 🏇
– Zosia po raz drugi została powołana przez Wielkopolski Związek Jeździecki do kadry wojewódzkiej.
https://www.wzjpoznan.pl/kadra/
https://tylkoskoki.pl/aktualnosci/6147-medale-dla-najmlodszych-rozdane.html
Maria „Mariola”🤩 uczy się w klasie 3a:
– w tym roku 2022 również powołana do kadry wojewódzkiej. To dla niej niebywałe osiągniecie, bo jest jedną z najmłodszych kadrowiczek.

– rok 2021 Marysia wygrała ranking najlepszych zawodników (ogłoszony przez Polski Związek Jeździecki) w Polsce w kategorii grupy A0 z przeszkodami o wysokości do 55cm. Była bezkonkurencyjna dosiadając swoich dwóch rumaków: Ikona i Santa.
– ze swoim kucykiem Ikona na Halowym Pucharze Polski zdobywają wysokie 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne 🙂

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Narodowe Święto Niepodległości

10 i 11 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie, pod opieką szkolnych polonistek, przygotowali przedstawienie przybliżające losy naszej ojczyzny nie tylko podczas zaborów, ale także po odzyskaniu niepodległości, aż po czasy współczesne. Wydarzenie uświetnił występ chóru pod batutą p. Moniki Derdy oraz piękny taniec w wykonaniu uczennic z klas

Klasy 4-8

Akcja integracja!

We wtorek 10 października odbyła się wycieczka integracyjna klas czwartych. Mimo chłodnego poranka pogoda w Promnie dopisała. Wszyscy w świetnych humorach bawili się doskonale. Dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu grach i zabawach. To był dobrze spędzony czas 🙂