Siostry na medal

Zawsze jest nam niezmiernie miło, gdy możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów i uczennic, również tymi odnoszonymi poza szkołą. Dzisiaj przybliżamy sylwetki sióstr: Zosi i Marysi Wieruckich.

Siostry jeżdżą konno już ponad 2 lata. Co dwa tygodnie biorą udział w zawodach ogólnopolskich na terenie całego kraju od Sopotu po Kraków. Trenują 5 razy w tygodniu ze swoimi kucykami. Zosia z Cykorem i Luną, a Maria z Ruby, Santą i Ikoną.
Osiągnięcia jakie odniosły tylko w 2021:
Zosia która uczy się w klasie 4c:
– w roku 2021 zdobyła wraz z Cykorem brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii A1 – pokonując przeszkody o wysokości 75cm walcząc w silnie osadzonej grupie 100 par;
wzjpoznan.pl/2021/08/30/grad-medali-dla-wielkopolskiej-mlodziezy-jakubowice-2021
– w roku 2021 zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach (kwalifikacje odbywały się na terenie całego kraju) do CSIO 5* Young Stars – csio.sopot.pl/wp-content/uploads/2016/06/Ranking_CSIO_Sopot_Young_Stars_02.06.pdf
– na tychże Międzynarodowych zawodach odbywających się w Sopocie wraz z drużyna „Pomarańczowe Podkowy” w Pucharze Narodów wygrała cały tour.
– w świecie jeździectwa największym świętem jest coroczna impreza organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie – Cavaliada Tour. Zosia wzięła w niej udział po raz pierwszy w roku 2020. Ze względu na pandemię odbyła się ona tylko w Poznaniu, bez publiczności, gdzie Zosia wygrała jeden z konkursów CAVALIADA Future www.poznan.cavaliada.pl/pl/aktualnosci/zwyciezyly-zofia-wierucka-i-martyna-grobelny
– w minionym 2021 roku Zosia również brała udział w cyklu Cavaliady: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Dostać się nie było łatwo, prawie 200 par próbowało swoich sił, a zaledwie 16 dostąpiła zaszczytu wystartowania na arenach Cavaliady. Z każdego miasta wracała ze statuetka 🏇
– Zosia po raz drugi została powołana przez Wielkopolski Związek Jeździecki do kadry wojewódzkiej.
https://www.wzjpoznan.pl/kadra/
https://tylkoskoki.pl/aktualnosci/6147-medale-dla-najmlodszych-rozdane.html
Maria „Mariola”🤩 uczy się w klasie 3a:
– w tym roku 2022 również powołana do kadry wojewódzkiej. To dla niej niebywałe osiągniecie, bo jest jedną z najmłodszych kadrowiczek.

– rok 2021 Marysia wygrała ranking najlepszych zawodników (ogłoszony przez Polski Związek Jeździecki) w Polsce w kategorii grupy A0 z przeszkodami o wysokości do 55cm. Była bezkonkurencyjna dosiadając swoich dwóch rumaków: Ikona i Santa.
– ze swoim kucykiem Ikona na Halowym Pucharze Polski zdobywają wysokie 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne 🙂

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Spotkanie dla rodziców

Dnia 14 czerwca o godz. 17:00 zapraszamy rodziców przyszłorocznych „pierwszaków” na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas pierwszych. Do zobaczenia!

Klasy 4-8

Międzyszkolny konkurs literacko-dziennikarski

Bardzo miło nam poinformować, że Gabrysia Tolińska z klasy 6c zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Dziennikarskim „To się wydarzyło po sąsiedzku – nasze Rataje” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!