Regulamin konkursu pt. „Łacina wokół nas”

Przygotuj plakat reklamujący rolę łaciny we współczesnym świecie, przedstaw w ciekawy sposób gdzie możemy się spotkać z tym językiem na co dzień, w zwykłych sytuacjach. Pokaż, że łacina jest obecna w naszym życiu.

– termin przynoszenia prac do 19 grudnia – sala 107 lub 121

Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu – nauczyciele historii: Adrianna Pińska i języka polskiego, Anna Ressel.

Cele konkursu:

– kształtowanie umiejętności wyszukiwania, selekcji różnych źródeł informacji,

– rozwijanie aktywności twórczej, inwencji plastyczno – technicznej poprzez wykonanie ciekawego plakatu,

– popularyzowanie języka łacińskiego,

– umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Warunki uczestnictwa:

 a) uczestnicy konkursu: uczniowie klas 4-8,

b) technika: dowolna,

c) plakat wielkość A3-A4;

c) każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualną pracę;

d) prace oddajemy podpisane: imię nazwisko, klasa

Kryterium oceny prac: komisja konkursowa będzie brać pod uwagę samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne prac.

W konkursie biorą udział prace, dostarczone do 19.12.2022 r.

Prace konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie szkolnej. Zdjęcia prac mogą też być udostępnione na stronie szkoły i Facebooku w celu promocji konkursu. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

POWODZENIA! Adrianna Pińska, Anna Ressel

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Walentynki

Informujemy, iż od dnia 23 stycznia przy wejściu głównym naszej szkoły będzie stała skrzynka walentynkowa. Do 14 lutego, do godziny 8.55 będzie można wrzucać do niej kartki – anonimowe lub podpisane. Zadbajcie o to, aby w widocznym miejscu był napisany adresat kartki. Również 14 lutego osoby, które ubiorą jakiś walentynkowy akcent – czerwony lub różowy

Klasy 4-8

Propozycje partnerskiej szkoły Early Stage

Drodzy Rodzice, partnerska szkoła językowa Early Stage zaprasza do zapisów uczniów klas 5/6 na kurs języka angielskiego Zajęcia odbywają się na terenie szkoły 2 razy w tygodniu (poniedziałki/środy 13:40-15:10). Więcej informacji tel. 691 371 647, adres mailowy poznan.nowemiasto@earlystage.pl i na stronie internetowej www.earlystage.pl  Szkoła językowa Early Stage organizuje również warsztaty przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty. W ofercie: – 6 godzin warsztatów (3