Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka.

I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Termin składania prac upływa 1czerwca 2022 roku.

    Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas szkolnego Dnia Patronki (2.06.22r.)

II. Celem konkursu jest:

 • zapoznanie z życiem i twórczością Marii Konopnickiej,
 • zapoznanie z realiami życia w XIX-wiecznej Polsce,
 • kształtowanie estetycznego stosunku do otaczającego świata,
 • rozbudzanie wyobraźni i pobudzanie ekspresji twórczej,
 • rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

III. Warunki uczestnictwa:

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.
 2. Forma i technika pracy: praca przestrzenna.
 3. Do pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko dziecka, klasę.
 4. Pracę należy dostarczyć organizatorkom konkursu do 1 czerwca 2022 roku. Przekazanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz publikowanie wizerunku dla potrzeb konkursowych.
 5. Złożone prace będą oceniane przez Komisję Konkursową.

IV. Kryteria oceny:

 • estetyka pracy,
 • kreatywne ujęcie tematu,
 • samodzielność wykonania kapelusza,
 • zgodność z tematem konkursu.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku

Ogólne

Dzień Europejski

„Zjednoczeni w różnorodności” – to hasło Unii Europejskiej, które jest również myślą przewodnią całej naszej szkolnej społeczności. 10 maja świętowaliśmy 20-lecie przyłączenia Polski do Unii, każda klasa była odpowiedzialna za przedstawienie wylosowanego państwa europejskiego – znanych postaci, tradycji, sportu, sztuki i kuchni. W tym dniu było kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie! Uczniowie przygotowywali tradycyjne potrawy