Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka.

I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Termin składania prac upływa 1czerwca 2022 roku.

    Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas szkolnego Dnia Patronki (2.06.22r.)

II. Celem konkursu jest:

 • zapoznanie z życiem i twórczością Marii Konopnickiej,
 • zapoznanie z realiami życia w XIX-wiecznej Polsce,
 • kształtowanie estetycznego stosunku do otaczającego świata,
 • rozbudzanie wyobraźni i pobudzanie ekspresji twórczej,
 • rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

III. Warunki uczestnictwa:

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.
 2. Forma i technika pracy: praca przestrzenna.
 3. Do pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko dziecka, klasę.
 4. Pracę należy dostarczyć organizatorkom konkursu do 1 czerwca 2022 roku. Przekazanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz publikowanie wizerunku dla potrzeb konkursowych.
 5. Złożone prace będą oceniane przez Komisję Konkursową.

IV. Kryteria oceny:

 • estetyka pracy,
 • kreatywne ujęcie tematu,
 • samodzielność wykonania kapelusza,
 • zgodność z tematem konkursu.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Regulamin konkursu pt. „Łacina wokół nas”

Przygotuj plakat reklamujący rolę łaciny we współczesnym świecie, przedstaw w ciekawy sposób gdzie możemy się spotkać z tym językiem na co dzień, w zwykłych sytuacjach. Pokaż, że łacina jest obecna w naszym życiu. – termin przynoszenia prac do 19 grudnia – sala 107 lub 121 Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w

Klasy 4-8

Dzień Pluszowego Misia

Informujemy, iż z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dnia 25 listopada br. odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. Osoby, które przyjdą z elementem ubioru dotyczącym tego tematu, bądź z pluszowym misiem, otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Zachęcamy do zabawy! Samorząd Uczniowski