Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka.

I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Termin składania prac upływa 1czerwca 2022 roku.

    Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas szkolnego Dnia Patronki (2.06.22r.)

II. Celem konkursu jest:

 • zapoznanie z życiem i twórczością Marii Konopnickiej,
 • zapoznanie z realiami życia w XIX-wiecznej Polsce,
 • kształtowanie estetycznego stosunku do otaczającego świata,
 • rozbudzanie wyobraźni i pobudzanie ekspresji twórczej,
 • rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

III. Warunki uczestnictwa:

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.
 2. Forma i technika pracy: praca przestrzenna.
 3. Do pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko dziecka, klasę.
 4. Pracę należy dostarczyć organizatorkom konkursu do 1 czerwca 2022 roku. Przekazanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz publikowanie wizerunku dla potrzeb konkursowych.
 5. Złożone prace będą oceniane przez Komisję Konkursową.

IV. Kryteria oceny:

 • estetyka pracy,
 • kreatywne ujęcie tematu,
 • samodzielność wykonania kapelusza,
 • zgodność z tematem konkursu.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Narodowe Święto Niepodległości

10 i 11 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie, pod opieką szkolnych polonistek, przygotowali przedstawienie przybliżające losy naszej ojczyzny nie tylko podczas zaborów, ale także po odzyskaniu niepodległości, aż po czasy współczesne. Wydarzenie uświetnił występ chóru pod batutą p. Moniki Derdy oraz piękny taniec w wykonaniu uczennic z klas

Klasy 4-8

Akcja integracja!

We wtorek 10 października odbyła się wycieczka integracyjna klas czwartych. Mimo chłodnego poranka pogoda w Promnie dopisała. Wszyscy w świetnych humorach bawili się doskonale. Dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu grach i zabawach. To był dobrze spędzony czas 🙂