Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka.

I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Termin składania prac upływa 1czerwca 2022 roku.

    Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas szkolnego Dnia Patronki (2.06.22r.)

II. Celem konkursu jest:

 • zapoznanie z życiem i twórczością Marii Konopnickiej,
 • zapoznanie z realiami życia w XIX-wiecznej Polsce,
 • kształtowanie estetycznego stosunku do otaczającego świata,
 • rozbudzanie wyobraźni i pobudzanie ekspresji twórczej,
 • rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

III. Warunki uczestnictwa:

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.
 2. Forma i technika pracy: praca przestrzenna.
 3. Do pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko dziecka, klasę.
 4. Pracę należy dostarczyć organizatorkom konkursu do 1 czerwca 2022 roku. Przekazanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz publikowanie wizerunku dla potrzeb konkursowych.
 5. Złożone prace będą oceniane przez Komisję Konkursową.

IV. Kryteria oceny:

 • estetyka pracy,
 • kreatywne ujęcie tematu,
 • samodzielność wykonania kapelusza,
 • zgodność z tematem konkursu.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Dzień Matematyki

Marzec to miesiąc MATEMATYKI. Również w naszej szkole obfitował w wiele matematycznych atrakcji, konkursów i wyzwań. 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Święto Liczby Pi. W związku z tym, uczniowie przygotowali ciekawą wystawę, na której można było m. in. podziwiać prace przygotowane na konkursy- matematyczno-literacki oraz matematyczno-plastyczny. Lekcjom matematyki towarzyszyły zadania związane z Ludolfiną-

Klasy 4-8

„Projekt język” – wyniki konkursów

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w ,,Projekcie Język”, czyli w trzech konkursach polonistycznych. Niezmiernie cieszy fakt, że jak zwykle konkursy cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Prace plastyczne można zobaczyć na szkolnym korytarzu (między salami 109 i 110).  Wyniki konkursów: Najzabawniejszy łamaniec językowy 1 miejsce –