Mistrz Kodowania 2020

Mistrz kodowania

18 – 25 października 2020

Fabuła:

Kim jesteś? Jesteś Tropicielem zagadek i ich rozwiązań.

Cel misji: Wyruszasz na wyprawę, aby odnaleźć wszystkie ukryte zadania i zdobyć ważne informacje. Dowiesz się na przykład, dlaczego liczebność zagrożonych zwierząt się zmniejsza, dlaczego nie mogą wieść spokojnego i szczęśliwego życia.

Poznasz tajemny kod binarny i rozszyfrujesz język, którym porozumiewają się komputery.

Działasz w pojedynkę, ale możesz też współpracować z innymi Tropicielami (możecie się wspierać i wzajemnie sobie pomagać). Najważniejsze jest powodzenie misji!

Cel gry: Zdobyć wiedzę tajemną. Za każde rozwiązane zadanie otrzymujesz określoną liczbę tropów (punktów).

Po zakończonej misji odbędzie się wręczenie odznak i nagród.

Oto nagrody:

• Co najmniej 10 tropów – Odznaka niebieska (Tropiciel na poziomie podstawowym) – pochwała do dziennika (3 punkty)

• Co najmniej 20 tropów – Odznaka brązowa (Tropiciel na poziomie średnim) – pochwała do dziennika (5 punktów), ocena za aktywność z informatyki

• Co najmniej 30 tropów – Odznaka srebrna (Tropiciel na poziomie wyższym) – pochwała do dziennika (8 punktów), ocena za aktywność z informatyki

• Co najmniej 40 tropów – Odznaka złota (Tropiciel na poziomie mistrzowskim, bardzo rzadko spotykany) – pochwała do dziennika (10 punktów), ocena z informatyki wagi 2.

Miejsce, plansza gry:

 • classroom Mistrz Kodowania 2020

• kod do classrooma został przesłany przez MobiDziennik

Czas trwania: Gra rozpoczyna się 19 października i potrwa do 25 października. W tym czasie będą pojawiać się obowiązkowe zadania do wykonania (w classroomie), za które Tropiciele, którzy zgłoszą się do gry będą zdobywali punkty, czyli tropy. Zadania będą dostępne na początku każdego dnia. Dodatkowo będą pojawiały się zadania specjalne – ważne tylko jeden dzień.

Bądźcie czujni! Uwaga! Nagrodę i odznakę mogą otrzymać tylko Tropiciele, którzy wykonają wszystkie zadania obowiązkowe. Misje specjalne nie są obowiązkowe, ale pozwalają zdobyć odznakę srebrną i złotą.

Jak zgłosić się do gry?Dołącz do zajęć w classroomie.

Gra dla uczniów klas 4-8

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Regulamin konkursu pt. „Łacina wokół nas”

Przygotuj plakat reklamujący rolę łaciny we współczesnym świecie, przedstaw w ciekawy sposób gdzie możemy się spotkać z tym językiem na co dzień, w zwykłych sytuacjach. Pokaż, że łacina jest obecna w naszym życiu. – termin przynoszenia prac do 19 grudnia – sala 107 lub 121 Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w

Klasy 4-8

Dzień Pluszowego Misia

Informujemy, iż z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dnia 25 listopada br. odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. Osoby, które przyjdą z elementem ubioru dotyczącym tego tematu, bądź z pluszowym misiem, otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Zachęcamy do zabawy! Samorząd Uczniowski