Konkurs recytatorski

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu.

Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmi:

„Barwy poezji – o uczuciach wielorakich”

1. Cele konkursu:

• rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,

• kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,

• odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych,

• promowanie talentów recytatorskich,

• wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa,

• popularyzacja literatury pięknej,

•  Warunki uczestnictwa:

Szkolny konkurs recytatorski „Barwy poezji – o uczuciach wielorakich” adresowany jest do wszystkich uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 im. Marii Konopnickiej.

Uczniowie pragnący wziąć udział w konkursie zgłaszają się do swoich nauczycieli języka polskiego podając tytuł i autora wybranego utworu do 1 czerwca 2021 roku.

• Kryteria oceny recytacji:

• wybór utworu w kontekście tematu konkursu,

• opanowanie pamięciowe utworu,

• trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),

• kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie),

• ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu).

• Termin:

8.06.2021r.

• Ocena i nagrody:

W składzie jury zasiądą nauczyciele języka polskie Szkoły Podstawowej nr 64

Przewodniczącym komisji konkursowej jest p. Halina Pacanowska-Wiśniewska

Osoby biorące udział w konkursie otrzymają punkty za udział w konkursie szkolnym +5 pkt.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody oraz punkty dodatnie z zachowania w ilości:

I miejsce + 20 pkt.

II miejsce + 15 pkt.

III miejsce + 10 pkt.

• Postanowienia końcowe:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji zdjęć i materiałów zarejestrowanych podczas przebiegu konkursu oraz do zmian w terminach podanych w regulaminie.

Uczestników konkursu recytatorskiego obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z pandemią, tj. prawidłowo założona maseczka (z wyjątkiem momentu recytacji), a także zachowanie odstępu od pozostałych uczestników.

Walentynki

Informujemy, iż od dnia 23 stycznia przy wejściu głównym naszej szkoły będzie stała skrzynka walentynkowa. Do 14 lutego, do godziny 8.55 będzie można wrzucać do niej kartki – anonimowe lub podpisane. Zadbajcie o to, aby w widocznym miejscu był napisany adresat kartki. Również 14 lutego osoby, które ubiorą jakiś walentynkowy akcent – czerwony lub różowy

Propozycje partnerskiej szkoły Early Stage

Drodzy Rodzice, partnerska szkoła językowa Early Stage zaprasza do zapisów uczniów klas 5/6 na kurs języka angielskiego Zajęcia odbywają się na terenie szkoły 2 razy w tygodniu (poniedziałki/środy 13:40-15:10). Więcej informacji tel. 691 371 647, adres mailowy poznan.nowemiasto@earlystage.pl i na stronie internetowej www.earlystage.pl  Szkoła językowa Early Stage organizuje również warsztaty przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty. W ofercie: – 6 godzin warsztatów (3