Konkurs recytatorski

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu.

Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmi:

„Barwy poezji – o uczuciach wielorakich”

1. Cele konkursu:

• rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,

• kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,

• odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych,

• promowanie talentów recytatorskich,

• wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa,

• popularyzacja literatury pięknej,

•  Warunki uczestnictwa:

Szkolny konkurs recytatorski „Barwy poezji – o uczuciach wielorakich” adresowany jest do wszystkich uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 im. Marii Konopnickiej.

Uczniowie pragnący wziąć udział w konkursie zgłaszają się do swoich nauczycieli języka polskiego podając tytuł i autora wybranego utworu do 1 czerwca 2021 roku.

• Kryteria oceny recytacji:

• wybór utworu w kontekście tematu konkursu,

• opanowanie pamięciowe utworu,

• trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),

• kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie),

• ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu).

• Termin:

8.06.2021r.

• Ocena i nagrody:

W składzie jury zasiądą nauczyciele języka polskie Szkoły Podstawowej nr 64

Przewodniczącym komisji konkursowej jest p. Halina Pacanowska-Wiśniewska

Osoby biorące udział w konkursie otrzymają punkty za udział w konkursie szkolnym +5 pkt.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody oraz punkty dodatnie z zachowania w ilości:

I miejsce + 20 pkt.

II miejsce + 15 pkt.

III miejsce + 10 pkt.

• Postanowienia końcowe:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji zdjęć i materiałów zarejestrowanych podczas przebiegu konkursu oraz do zmian w terminach podanych w regulaminie.

Uczestników konkursu recytatorskiego obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z pandemią, tj. prawidłowo założona maseczka (z wyjątkiem momentu recytacji), a także zachowanie odstępu od pozostałych uczestników.

Spotkanie organizacyjne

Dyrekcja i Wychowawcy zapraszają Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 11.06.2024r o godzinie 17.00 w auli szkolnej.

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku