Konkurs pt. „Wolność kocham i rozumiem. O Konstytucji 3 Maja w naszych tekstach”

Konkurs organizowany z okazji upamiętnienia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zadaniem uczestników będzie napisanie tekstu literackiego (odręcznie lub na komputerze) na temat Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do udziału klasy 4-8 – termin nadsyłania prac do 7 maja 2021.

Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu – nauczyciele: Adrianna Pińska i Amalia Gorzelak

Cele konkursu:

– przyswojenie sobie wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja,

– rozwijanie aktywności twórczej, pisania utworów literackich,

– rozbudzanie zainteresowań dziejami ojczystymi,

– umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Warunki uczestnictwa:

a) uczestnicy konkursu: uczniowie klas 4-8,

b) przesłanie tekstu literackiego (np. wiersz, pieśń patriotyczna, fraszka, oda, piosenka)   przez dziennik jako załącznik do Pani Adrianny Pińskiej lub do Pani Amalii Gorzelak.

c) każdy uczestnik może wysłać tylko jedną indywidualną pracę;

Kryterium oceny prac: komisja konkursowa będzie brać pod uwagę język pisanego tekstu, jego gatunek literacki, odwołanie do wydarzeń związanych z Konstytucją 3 Maja,  samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość.

W konkursie biorą udział prace, wysłane do 7.05.2021 r. przez mobi dziennik do organizatorów.

Zdjęcia prac mogą być udostępnione na stronie szkoły i Facebooku w celu promocji konkursu. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. POWODZENIA! Adrianna Pińska i Amalia Gorzelak

Międzyszkolny konkurs mitologiczny

W minionym czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie mitologicznym. Zainteresowanie było ogromne. Laureatami na poziomie szkolnym zostali następujący uczniowie: w kategorii klas

Wyniki konkursu „Angielska Pocztówka”