KONKURS POETYCKI – „CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE”

Z okazji Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie poetyckim „Chrząszcz brzmi w trzcinie”.

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO – „CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE”

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

• Cele konkursu:

– uwrażliwienie dzieci na poprawność językową i ortograficzną;

– kształcenie literackie i kulturowe;

– rozwijanie wrażliwości na piękno języka i mowy polskiej.

• Założenia ogólne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Konkurs obejmuje jeden etap- szkolny.

• Zadanie konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótki utwór literacki (wiersz, rymowankę, fraszkę, limeryk) przedstawiający wyjątkowość języka polskiego. Tekst może przedstawiać trudności ortograficzne lub reguły rządzące poprawną pisownią, wyjaśnienie nietuzinkowych związków frazeologicznych lub innych zawiłości języka polskiego.

• Zasady oceniania.

Przy ocenie prac konkursowych brane pod uwagę będą następujące kryteria:

– zgodność z tematem;

– bogactwo języka;

– znajomość i poprawne wyjaśnienie podejmowanych treści.

• Prace należy umieścić w classroomie (kod do zajęć pdzyxg3) do 4.03.2022 r.
  • Nagrody i wyróżnienia.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

Regulamin konkursu „Kapelusze Marii Konopnickiej”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kapelusza, który mogłaby nosić Maria Konopnicka. I. Organizatorkamikonkursu są polonistki Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu. Termin składania prac upływa

Konkurs recytatorski

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS 4-8 DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ – PATRONKI SZKOŁY I ADAMA MICKIEWICZA – TWÓRCY ROMANTYCZNEGO