KONKURS POETYCKI – „CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE”

Z okazji Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie poetyckim „Chrząszcz brzmi w trzcinie”.

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO – „CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE”

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

• Cele konkursu:

– uwrażliwienie dzieci na poprawność językową i ortograficzną;

– kształcenie literackie i kulturowe;

– rozwijanie wrażliwości na piękno języka i mowy polskiej.

• Założenia ogólne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Konkurs obejmuje jeden etap- szkolny.

• Zadanie konkursowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótki utwór literacki (wiersz, rymowankę, fraszkę, limeryk) przedstawiający wyjątkowość języka polskiego. Tekst może przedstawiać trudności ortograficzne lub reguły rządzące poprawną pisownią, wyjaśnienie nietuzinkowych związków frazeologicznych lub innych zawiłości języka polskiego.

• Zasady oceniania.

Przy ocenie prac konkursowych brane pod uwagę będą następujące kryteria:

– zgodność z tematem;

– bogactwo języka;

– znajomość i poprawne wyjaśnienie podejmowanych treści.

• Prace należy umieścić w classroomie (kod do zajęć pdzyxg3) do 4.03.2022 r.
  • Nagrody i wyróżnienia.

Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

Spotkanie organizacyjne

Dyrekcja i Wychowawcy zapraszają Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 11.06.2024r o godzinie 17.00 w auli szkolnej.

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku