Konkurs historyczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas 4-8 do udziału w konkursie historycznym na mem z okazji stulecia wybuchu III powstania śląskiego.

REGULAMIN KONKURSU NA MEM Z OKAZJI STULECIA WYBUCHU III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO

Przygotuj w programie graficznym MEM na podany wyżej temat i prześlij przez MOBIDZIENNIK swojemu nauczycielowi historii.

– termin nadsyłania prac do końca listopada 2021 r.

CO OCENIAMY:

-zgodność z tematem,

– humor,

– błyskotliwość,

– pomysłowość,

– nowatorstwo,

– kreatywność,

– walory artystyczne

– estetyka pracy

– wykorzystanie fotografii z epoki (pierwsza połowa XX wieku).

CZEGO NIE MOŻE ZAWIERAĆ PRACA!!!

– ksenofobii

– mowy nienawiści

– hejtu wobec innych narodowości, grup etnicznych oraz mniejszości,

– postaw nietolerancyjnych,

– wulgaryzmów.

Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu – nauczyciele historii: Adam Fabiś, Magdalena Hejduk i Adrianna Pińska

Cele konkursu:

– przyswojenie sobie wiedzy na temat trzeciego powstania śląskiego,

– kształtowanie umiejętności wyszukiwania, selekcji oraz wykorzystania materiału historycznego pochodzącego z różnych źródeł informacji,

– doskonalenie umiejętności wykorzystania narzędzi informatycznych,

– rozwijanie aktywności twórczej, inwencji plastycznej,

– umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Warunki uczestnictwa:

a) uczestnicy konkursu: uczniowie klas 4-8,

b) technika: dowolna

c) każdy uczestnik może wysłać tylko jedną indywidualną pracę;

d) plik z pracą wysyłacie jako załącznik do wiadomości na dzienniku elektronicznym.

Kryterium oceny prac: komisja konkursowa będzie brać pod uwagę samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość, forma reklamy, walory artystyczne i estetyczne prac.

W konkursie biorą udział prace, wysłane do końca listopada 2021 r. przez mobi dziennik do organizatorów.

Zdjęcia prac mogą być udostępnione na stronie szkoły i Facebooku w celu promocji konkursu. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

POWODZENIA!

Adam Fabiś, Magdalena Hejduk i Adrianna Pińska

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej

Uczniowie klas ósmych z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej. Dwie uczennice Zuzanna Lewandowska z kl. 8f oraz Olga Hapka z kl.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

W listopadzie zorganizowane zostały szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie nasze uczennice: Emila Stachowiak z kl. 8b (j. polski)