Konkurs „Czytejcie gzuby wew gwarze!”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie szkolnym, który polega na zaprojektowaniu okładki istniejącej już książki wraz z tytułem i krótkim opisem w gwarze poznańskiej.

Prace można oddawać/odsyłać do 30 maja przez mobiDziennik lub bezpośrednio organizatorom (p.Bartkowiak, p. Pińska, p. Fabiś).

Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie konkursu.

Zachęcamy do udziału!

REGULAMIN KONKURSU „Czytejcie gzuby wew gwarze!”

Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki i nadaj jej nowy tytuł wraz z krótkim opisem w gwarze poznańskiej. Nie sugeruj się okładką istniejącej już publikacji, stwórz własną wizję.

I. Cel konkursu:

• zachęcenie młodzieży do czytania książek,
  • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej wśród dzieci i młodzieży,
  • uwrażliwienie na piękno języka gwarowego,
  • rozumienie przez uczniów pojęcia stylizacji językowej.

II. Zasady uczestnictwa:

1. Adresaci konkursu

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe:

I kategoria –uczniowie klas IV –VI,

II kategoria –uczniowie klas VII i VIII.

2.Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie przez uczestnika jednej pracy, wykonanej samodzielnie. Projekt musi odbiegać od wyglądu okładek wydanych publikacji oraz zawartych w nich ilustracji.

3.Prace powinny być wyraźnie opisane i zawierać: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, tytuł pracy.

4.Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora.

III. Zadanie konkursowe:

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej książki wraz z tytułem i krótkim opisem w gwarze poznańskiej (może być krótkie streszczenie, opis wybranych bohaterów czy miejsc). Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejącej publikacji, ma stworzyć własną wizję obwoluty.

IV. Forma pracy:

1. Technika dowolna (np. projekt komputerowy, praca plastyczna).

2. Projekt powinien zawierać tytuł książki, nazwisko autora oraz najważniejszą część –oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść.

V. Termin dostarczania prac:

1.Prace należy  dostarczać do dnia 30 maja 2022 roku do organizatorów lub przesłać przez mobiDziennik.

VI.  Kryteria oceny prac konkursowych:

Przy ocenie prac komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:

• sposób ujęcia tematu,
  • oryginalność okładki,
  • walory artystyczne,
  • nawiązanie do gwary,
  • warsztat pracy,
  • interpretacja własna.

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku

Dzień Europejski

„Zjednoczeni w różnorodności” – to hasło Unii Europejskiej, które jest również myślą przewodnią całej naszej szkolnej społeczności. 10 maja świętowaliśmy 20-lecie przyłączenia Polski do Unii, każda klasa była odpowiedzialna za przedstawienie wylosowanego państwa europejskiego – znanych postaci, tradycji, sportu, sztuki i kuchni. W tym dniu było kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie! Uczniowie przygotowywali tradycyjne potrawy