Klasa ósma w gabinecie Prezydenta Miasta Poznania

11.01. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w zajęciach z cyklu „WOS w praktyce”, które odbyły się w Urzędzie Miasta Poznania mieszczącego się na Placu Kolegiackim nr 17.

W ramach zajęć młodzież wysłuchała prelekcji na temat funkcjonowania Urzędu i jego wielu zróżnicowanych zadań.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję usiąść w gabinecie Prezydenta Miasta Poznania i dokładnie poznać miejsce pracy p. Jacka Jaśkowiaka.

Malinowa, błękitna i biała… Młodzież zobaczyła wyjątkowe sale spotkań np. z ambasadorami, które ze względu na kolor ścian nazywają się : Malinowa, Błękitna i Biała. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią zabytkowej  siedziby naszego miasta. 

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, wspólnie z p. Magdaleną Dutkiewicz odbyli szkolenie jak poprawnie zarejestrować pismo do Urzędu. Pracownik administracji opowiedział o plusach i wyzwaniach związanych z pracą w administracji publicznej.

Na koniec uczniowie mogli zapoznać się z pracą strażników miejskich i poobserwować uliczny monitoring, który znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo.

Zadowolona młodzież jedynie żałowała, że nie udało się spotkać pana Prezydenta…może następnym razem 😉

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Walentynki

Informujemy, iż od dnia 23 stycznia przy wejściu głównym naszej szkoły będzie stała skrzynka walentynkowa. Do 14 lutego, do godziny 8.55 będzie można wrzucać do niej kartki – anonimowe lub podpisane. Zadbajcie o to, aby w widocznym miejscu był napisany adresat kartki. Również 14 lutego osoby, które ubiorą jakiś walentynkowy akcent – czerwony lub różowy

Klasy 4-8

Propozycje partnerskiej szkoły Early Stage

Drodzy Rodzice, partnerska szkoła językowa Early Stage zaprasza do zapisów uczniów klas 5/6 na kurs języka angielskiego Zajęcia odbywają się na terenie szkoły 2 razy w tygodniu (poniedziałki/środy 13:40-15:10). Więcej informacji tel. 691 371 647, adres mailowy poznan.nowemiasto@earlystage.pl i na stronie internetowej www.earlystage.pl  Szkoła językowa Early Stage organizuje również warsztaty przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty. W ofercie: – 6 godzin warsztatów (3