Klasa ósma w gabinecie Prezydenta Miasta Poznania

11.01. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w zajęciach z cyklu „WOS w praktyce”, które odbyły się w Urzędzie Miasta Poznania mieszczącego się na Placu Kolegiackim nr 17.

W ramach zajęć młodzież wysłuchała prelekcji na temat funkcjonowania Urzędu i jego wielu zróżnicowanych zadań.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję usiąść w gabinecie Prezydenta Miasta Poznania i dokładnie poznać miejsce pracy p. Jacka Jaśkowiaka.

Malinowa, błękitna i biała… Młodzież zobaczyła wyjątkowe sale spotkań np. z ambasadorami, które ze względu na kolor ścian nazywają się : Malinowa, Błękitna i Biała. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią zabytkowej  siedziby naszego miasta. 

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, wspólnie z p. Magdaleną Dutkiewicz odbyli szkolenie jak poprawnie zarejestrować pismo do Urzędu. Pracownik administracji opowiedział o plusach i wyzwaniach związanych z pracą w administracji publicznej.

Na koniec uczniowie mogli zapoznać się z pracą strażników miejskich i poobserwować uliczny monitoring, który znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo.

Zadowolona młodzież jedynie żałowała, że nie udało się spotkać pana Prezydenta…może następnym razem 😉

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Klasy 4-8

Konkurs na szkolną maskotkę

REGULAMIN KONKURSU NA SZKOLNĄ MASKOTKĘ Organizatorem konkursu są nauczycielki języka polskiego oraz techniki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu.  promowanie dobrego imienia szkoły poprzez wyłonienie oryginalnej maskotki (do celów identyfikacyjnych i promocyjnych Szkoły Podstawowej nr 64 im. M. Konopnickiej w Poznaniu) rozwijanie umiejętności i zdolności artystycznych, manualnych rozwijanie kreatywności i wyobraźni

Ogólne

Rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie! Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 4 września: Świetlica w tym dniu czynna jest w godz. 6:00-17:00.