Klasa ósma w gabinecie Prezydenta Miasta Poznania

11.01. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w zajęciach z cyklu „WOS w praktyce”, które odbyły się w Urzędzie Miasta Poznania mieszczącego się na Placu Kolegiackim nr 17.

W ramach zajęć młodzież wysłuchała prelekcji na temat funkcjonowania Urzędu i jego wielu zróżnicowanych zadań.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję usiąść w gabinecie Prezydenta Miasta Poznania i dokładnie poznać miejsce pracy p. Jacka Jaśkowiaka.

Malinowa, błękitna i biała… Młodzież zobaczyła wyjątkowe sale spotkań np. z ambasadorami, które ze względu na kolor ścian nazywają się : Malinowa, Błękitna i Biała. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią zabytkowej  siedziby naszego miasta. 

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, wspólnie z p. Magdaleną Dutkiewicz odbyli szkolenie jak poprawnie zarejestrować pismo do Urzędu. Pracownik administracji opowiedział o plusach i wyzwaniach związanych z pracą w administracji publicznej.

Na koniec uczniowie mogli zapoznać się z pracą strażników miejskich i poobserwować uliczny monitoring, który znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo.

Zadowolona młodzież jedynie żałowała, że nie udało się spotkać pana Prezydenta…może następnym razem 😉

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Drzwi otwarte

Serdecznie zapraszamy na „Drzwi otwarte”, które odbędą się 19 marca od godz. 17:00!

Ogólne

Pożegnanie…

Im jaśniej człowiek płonął za życia, tym mocniej jego gwiazda świeci w ciemności. (George R. R. Martin) Nie sposób nam wyrazić żalu z powodu nagłej, tragicznej śmierci śp. Tymoteusza Dudy . Tymek był pełnym radości i marzeń, chłopcem, absolwentem naszej szkoły… naszym Uczniem i Kolegą. Mądry, pracowity, wrażliwy, wszechstronnie uzdolniony, zawsze uśmiechnięty, z blaskiem w pięknych,