Dzień Patronki

Drodzy Uczniowie!

23 maja będziemy obchodzili 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając jej dorobek literacki oraz wkład w działalność patriotyczną, ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Właśnie dlatego już 2 czerwca w naszej szkole będziemy obchodzili uroczysty i pełen atrakcji Dzień Patronki. Czekają na Was – konkursy, „fotobudka” z Marią Konopnicką, quizy. Chcielibyśmy, by każda z klas przebrała się za bohaterów jednej z najbardziej znanych książek naszej patronki, czyli za krasnoludki i sierotkę Marysię. Podczas zajęć i konkursów odbywających się z okazji Dnia Patronki będzie można zdobyć punkty z zachowania oraz oceny z języka polskiego i/lub historii.

Podczas zajęć potrzebne Wam będą: brystol (jeden arkusz na czteroosobową grupę), pisaki, kredki, kolorowe długopisy, telefon.

Serdecznie zachęcamy Was do czynnego uczestnictwa w Dniu Patronki!

Zespół Nauczycieli Humanistów:)

Uroczyste zakończenie klas 3.

21 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Klas Trzecich – „Gala wręczenia Oscarów”. Podsumowaliśmy trzy lata nauki. Uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Konkurs „Wakacje z książką”

Pokażcie w formie lapbooka, jakie książki przeczytaliście w czasie wakacji! Może uda Wam się zachęcić innych do sięgnięcia po interesujące lektury? REGULAMIN KONKURSU „Wakacje z