Dzień Patronki

Drodzy Uczniowie!

23 maja będziemy obchodzili 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając jej dorobek literacki oraz wkład w działalność patriotyczną, ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Właśnie dlatego już 2 czerwca w naszej szkole będziemy obchodzili uroczysty i pełen atrakcji Dzień Patronki. Czekają na Was – konkursy, „fotobudka” z Marią Konopnicką, quizy. Chcielibyśmy, by każda z klas przebrała się za bohaterów jednej z najbardziej znanych książek naszej patronki, czyli za krasnoludki i sierotkę Marysię. Podczas zajęć i konkursów odbywających się z okazji Dnia Patronki będzie można zdobyć punkty z zachowania oraz oceny z języka polskiego i/lub historii.

Podczas zajęć potrzebne Wam będą: brystol (jeden arkusz na czteroosobową grupę), pisaki, kredki, kolorowe długopisy, telefon.

Serdecznie zachęcamy Was do czynnego uczestnictwa w Dniu Patronki!

Zespół Nauczycieli Humanistów:)

Spotkanie organizacyjne

Dyrekcja i Wychowawcy zapraszają Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 11.06.2024r o godzinie 17.00 w auli szkolnej.

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku