Dzień Patronki

Drodzy Uczniowie!

23 maja będziemy obchodzili 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając jej dorobek literacki oraz wkład w działalność patriotyczną, ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Właśnie dlatego już 2 czerwca w naszej szkole będziemy obchodzili uroczysty i pełen atrakcji Dzień Patronki. Czekają na Was – konkursy, „fotobudka” z Marią Konopnicką, quizy. Chcielibyśmy, by każda z klas przebrała się za bohaterów jednej z najbardziej znanych książek naszej patronki, czyli za krasnoludki i sierotkę Marysię. Podczas zajęć i konkursów odbywających się z okazji Dnia Patronki będzie można zdobyć punkty z zachowania oraz oceny z języka polskiego i/lub historii.

Podczas zajęć potrzebne Wam będą: brystol (jeden arkusz na czteroosobową grupę), pisaki, kredki, kolorowe długopisy, telefon.

Serdecznie zachęcamy Was do czynnego uczestnictwa w Dniu Patronki!

Zespół Nauczycieli Humanistów:)

Regulamin konkursu pt. „Łacina wokół nas”

Przygotuj plakat reklamujący rolę łaciny we współczesnym świecie, przedstaw w ciekawy sposób gdzie możemy się spotkać z tym językiem na co dzień, w zwykłych sytuacjach. Pokaż, że łacina jest obecna w naszym życiu. – termin przynoszenia prac do 19 grudnia – sala 107 lub 121 Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w

Dzień Pluszowego Misia