Dzień Europejski

„Zjednoczeni w różnorodności” – to hasło Unii Europejskiej, które jest również myślą przewodnią całej naszej szkolnej społeczności. 10 maja świętowaliśmy 20-lecie przyłączenia Polski do Unii, każda klasa była odpowiedzialna za przedstawienie wylosowanego państwa europejskiego – znanych postaci, tradycji, sportu, sztuki i kuchni. W tym dniu było kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie! ☺ Uczniowie przygotowywali tradycyjne potrawy danego państwa oraz odtwarzali na żywo słynne obrazy europejskich artystów. Odbyły się konkursy wiedzy o Unii i quiz Polsce. Na zakończenie wszyscy odśpiewali „Odę do radości” i zatańczyli najbardziej znane tańce europejskie. Na uczniów czekały dmuchańce, waty cukrowe, popcorn i jeszcze wiele innych atrakcji. Razem możemy więcej – ten dzień bardzo dobrze nam to uświadomił!

Spotkanie organizacyjne

Dyrekcja i Wychowawcy zapraszają Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 11.06.2024r o godzinie 17.00 w auli szkolnej.

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku