Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia…

Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂. 

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku pysznych tradycyjnych pierników toruńskich🍪😋. 

Zwiedziliśmy różne zakątki Starego i Nowego Miasta. Dowiedzieliśmy się czym charakteryzowało się średniowieczne budownictwo🧱 i widzieliśmy dom Mikołaja Kopernika, który odkrył🔭, że to wcale nie nasza planeta jest ,,pępkiem” wszechświata😱. Mieliśmy też bliskie spotkanie z osłem i wiemy, kto uchronił Toruń od inwazji żab🐸🐸🐸. 

Wielu z nas opanowało zakupowe szaleństwo i wróciliśmy do domu z różnymi pamiątkami🧲🗡️🐨 – nie tylko z piernikami😉 . Jednak prawdziwy wybuch energii🤯 miał miejsce w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Świetnie się bawiliśmy, odkrywając fascynujący świat nauki. Wzięliśmy udział w prawdziwej pirackiej bitwie🏴‍☠️, a w walce piankami, mimo  że oceny z zachowania nie są jeszcze wystawione, „oberwało się” nawet naszym nauczycielkom. Wszyscy wróciliśmy cali (naszym kierowcą był pan Paweł – kumpel Hołka🏎️) i bardzo zadowoleni. Dziękujemy “Śnieżka – podróże małe i duże” za wspaniały wyjazd. Żądni przygód już planujemy przyszłoroczną wyprawę🌄🏝️🏰.

Podziel się tym wpisem

Facebook

Więcej ...

Ogólne

Spotkanie organizacyjne

Dyrekcja i Wychowawcy zapraszają Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 11.06.2024r o godzinie 17.00 w auli szkolnej. 

Klasy 4-8

Czwartoklasiści w Toruniu

W miniony piątek klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia… Towarzyszył nam przewodnik – pan Tomasz ze „Śnieżka – podróże małe i duże „, nauczyciele, a także nasza szkolna maskotka – Koszałek Opałek. Pogoda🌞 i humory dopisały🙂.  Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarskich i mogą pochwalić się  umiejętnością wypieku