„Bądź jak Stanisław” – konkurs polonistyczny

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pisarskim pt. „Bądź jak Stanisław”, który jest upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

1. Organizator konkursu.

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

2. Cele konkursu.

Przybliżenie uczniom twórczości Stanisława Lema, którego Sejm RP wybrał na jednego z patronów roku 2021.

3. Założenia ogólne

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

4. Forma prac konkursowych

Tematem pracy jest napisanie opowiadania fantastycznonaukowego na dowolny temat. Opowiadanie nie powinno przekraczać 250 słów.

Prace konkursowe należy przesłać przez classroom do 18 kwietnia, dołączając je do utworzonego zadania.

Kod do zajęć: pdzyxg3

5. Zasady oceniania

Przy ocenie prac konkursowych brane będą pod uwagę następujące kryteria:
– zgodność z tematyką
– twórczość i oryginalność

– poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna

– kompozycja

6. Nagrody i wyróżnienia.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy oraz pochwały za udział w konkursie.

Regulamin konkursu pt. „Łacina wokół nas”

Przygotuj plakat reklamujący rolę łaciny we współczesnym świecie, przedstaw w ciekawy sposób gdzie możemy się spotkać z tym językiem na co dzień, w zwykłych sytuacjach. Pokaż, że łacina jest obecna w naszym życiu. – termin przynoszenia prac do 19 grudnia – sala 107 lub 121 Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w

Dzień Pluszowego Misia

Informujemy, iż z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dnia 25 listopada br. odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. Osoby, które przyjdą z elementem ubioru dotyczącym tego tematu, bądź z pluszowym misiem, otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Zachęcamy do zabawy! Samorząd Uczniowski