„Bądź jak Stanisław” – konkurs polonistyczny

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pisarskim pt. „Bądź jak Stanisław”, który jest upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

1. Organizator konkursu.

Organizatorem konkursu są nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

2. Cele konkursu.

Przybliżenie uczniom twórczości Stanisława Lema, którego Sejm RP wybrał na jednego z patronów roku 2021.

3. Założenia ogólne

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

4. Forma prac konkursowych

Tematem pracy jest napisanie opowiadania fantastycznonaukowego na dowolny temat. Opowiadanie nie powinno przekraczać 250 słów.

Prace konkursowe należy przesłać przez classroom do 18 kwietnia, dołączając je do utworzonego zadania.

Kod do zajęć: pdzyxg3

5. Zasady oceniania

Przy ocenie prac konkursowych brane będą pod uwagę następujące kryteria:
– zgodność z tematyką
– twórczość i oryginalność

– poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna

– kompozycja

6. Nagrody i wyróżnienia.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy oraz pochwały za udział w konkursie.

Międzyszkolny konkurs mitologiczny

W minionym czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie mitologicznym. Zainteresowanie było ogromne. Laureatami na poziomie szkolnym zostali następujący uczniowie: w kategorii klas

Wyniki konkursu „Angielska Pocztówka”

Z radością zawiadamiam o rozstrzygnięciu konkursu dla klas 0-III pod tytułem „Angielska pocztówka”. Poniżej zamieszczam nazwiska laureatów konkursu wraz z opisami prac, aby można je